Mladí Hasiči

O kroužku mladých hasičů

Náš kroužek mladých hasičů navštěvuje 47 dětí – mladých hasičů. Nejmladší jsou ve věku 4 – 6 let, naše přípravka. Poté následují mladší žáci v do 11 let a pak starší žáci do 15 let.

Kroužek pracuje celoročně. Celoroční soutěž, hru Plamen, která začíná na podzim závodem požárnické všestrannosti. Na jaře pokračuje dalšími disciplínami, jako je požární útok a různé sportovní štafetové disciplíny. Také jezdíme na další soutěže, pro mladé hasiče.

Na kroužku se také učíme spoustu užitečných a praktických věcí – jak se chovat při požáru, živelních katastrofách, učíme se, jak správně poskytnout první pomoc, topografii, uzlování, správné volání na tísňové linky, telefonní čísla tísňových linek a další praktické a vědomostní znalosti. A také si hrajeme, sportujeme, bavíme se.

Společně s dospělými hasiči jsme velká hasičská patra. Pro dospělé hasiče je již samozřejmostí pomoci lidem ve chvílích, kdy jim hrozí nebezpečí a jsou v ohrožení života. A my malí se snažíme jejich znalosti a um naučit, abychom v budoucnu mohli se ctí převzít jejich nelehký úkol.

Rádi mezi námi přivítáme nové kamarády. Pokud Tě baví sport, chceš se naučit novým věcem a znalostem a obdivuješ práci hasičů, přijď se na nás podívat.

Přes léto trénujeme v hasičárně a na sportovišti Rychnov. A v zimě trénujeme v tělocvičně místní základní školy.

Tréninky:

Přípravka - Každý čtvrtek od 16 do 17 hodin.

Mladší žáci - každý pátek od 16 do 17 hodin.

Starší žáci - každý pátek od 17 do 18 hodin.